top of page

KUZEY HİNDİSTAN
Agra, Jaipur, Delhi

Hazırlanıyor...

Tur Programı:

1 Gün : İstanbul-Delhi

İstanbul Yeni Havaalanı'nda buluşmamız sonrasında biniş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Hindistan'ın başkenti Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

2 Gün : Delhi-Agra

İnişimiz sonrası kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varacağız ve ilk olarak otelimize ulaşacağız. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın, eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayacağız.

3 Gün : Agra-Fatehpur Sikri-Jaipur

Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde olacaktır.

4 Gün : Jaipur

Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdeolacaktır.

5 Gün : Jaipur-Delhi

Kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından Yeni Delhi'ye varıyor ve turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

6 Gün : Delhi

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını da gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.

7 Gün : Delhi-İstanbul

Gece yarısından sonra havalimanına hareket ediyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Dahil Olan Hizmetler:

 

 • THY ile İstanbul-Delhi-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı esasında 5 gece konaklama

 • Programda belirtilen akşam yemekleri

 • Programda belirtilen tüm geziler

 • Taj Mahal gezisi giriş ücreti

 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri

 • Agra Kalesi giriş ücretleri

 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sağlık Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)

 

logo-bb091e79-f5d6-423f-ac67-c540a003257f.png
bonus (1).png
images.png
Inderjit Kaur Laddi on Twitter
Divali Festivali Hindistan, Nepal Turu ___ Tempo Tur_ Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, k
Twitter_ It's what's happening_ (4)
18 Things to do & Places to visit in Delhi_
Colourful India by Vichaya Pop on 500px

Tur Ücreti
0000 €

Bonus, World ve Axess Kredi Kartlarına 6 Taksit imkanı
6 x 000 =0000 €

bottom of page