top of page

DANSIN VE DEVRİMİN ÜLKESİ
KÜBA

Hazırlanıyor...

Tur Programı:

1 Gün : İstanbul

İstanbul Yeni Havaalanı'nda belirtilecek saate buluştuktan sonra biniş işlemlerimiz gerçekleştireceğiz. 

2 Gün : İstanbul-Havana

Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varacağız. Havana’ya varışımız ile birlikte şehir turumuza başlayacağız. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşeceğiz. Konaklama Havana’daki otelimizde olacaktır.

3 Gün : Havana-Cienfuegos-Trinidad

Kahvaltı sonrası Küba’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cienfuegos’u keşfetmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, yola çıkacağız. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehri geziyoruz. Tur bitimi Trinidad’a doğru yola çıkacağız. Trinidad’a varınca bu tarihi, sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şansına sahip olacaksınız. Konaklamamızı casa denilen yerel halkın evlerinde (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur) yapacağız.

4 Gün : Trinidad-Santa Clara-Varadero

Kahvaltının ardından Santa Clara’ya doğru yola çıkacağız. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında olacak. Tur bitimi masmavi denizin tadını çıkarmak üzere Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’da varışımızla birlikte herşey dahil otelimize yerleşiyoruz. Otobüs yolculuğunun yorgunluğunu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz. Konaklama Varadero'daki otelimizde olacaktır.

5 Gün : Varadero

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Konaklama otelimizde.

6 Gün : Varadero-Havana

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ile birlikte otelimize giriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a gitmeden önce dilediğiniz gibi şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Konaklama Havana’daki otelimizde.

7 Gün : Havana

Kahvaltının ardından Vinales ve Pinar del Rio turu için otelden ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını ücretini ödeyerek satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak ekstra düzenlenecek olan yemekli Cabaret Parisien Show etkinliğimize katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

8 Gün : Havana

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana turumuz için otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesi ile devam edeceğiz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği için ekstra düzenlenecek olan; Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz Küba Gecesi turumuza katılabilirler. Konaklama otelimizde.

9 Gün : Havana-İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. (Uçuşumuz Caracas duraklamalı olacaktır) Yeni güne uçakta giriyoruz.

10 Gün : İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Dahil Olan Hizmetler:

 

 • THY ile İstanbul-Havana-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

 • Havana’da belirtilen kategori otelde oda-kahvaltı esasında 4 gece konaklama

 • Trinidad'da Casa'da oda-kahvaltı esasında 1 gece konaklama

 • Varadero’da belirtilen kategori otelde 2 gece her şey dahil konaklama

 • Havana, Santa Clara, Trinidad ve Cienfuegos Panoramik şehir turları

 • Benzersiz Havana Turu

 • Öğle yemekli Vinales ve Pınar Del Rio Gezisi

 • Programda belirtilen şehirler arası transferler

 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 • Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)

 

Tur Ücreti
0000 €

Bonus, World ve Axess Kredi Kartlarına 6 Taksit imkanı
6 x 000 =0000 €

logo-bb091e79-f5d6-423f-ac67-c540a003257f.png
bonus (1).png
images.png
indir (38)
Havana, Cuba_ My complete guide to this mysterious city_
Varadero Cuba_ Reopening For Tourism Oct 15
indir (39)
Things To Do In Havana Cuba_ The Ultimate Guide _ The Ultimate Guide
bottom of page