top of page

BALKANLAR'IN İNCİSİ
Saraybosna/Belgrad

Hazırlanıyor...

Tur Programı:

1. Gün  İstanbul - Saraybosna

Siz değerli misafirlerimiz ile buluşarak havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Belirlenecek olan saat ve uçuş ile Balkanaların İncileri gezimize başlayacağız. Saraybosna’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Saraybosna şehrinin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı yeri gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtın'da sona erecek.

Konaklama ve akşam yemeğimiz Saraybosna'daki otelimizde olacaktır.

 

2. Gün Saraybosna - Mostar - Belgrad

Otelde erken yapacağımız kahvaltı sonrasında 2005 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine giren Neretva Nehri üzerindeki meşhur Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Bosna Hersek Federasyonu’nun Hersek bölümünün merkezi olan ve taşın, şiirin ve merdivenlerin şehri olarak bilinen Mostar size Akdeniz’in tatlı esintilerini yaşattıracak. Eşsiz ve çok kültürlü yapısı kolaylıkla gözlemlenebilen kent aynı zamanda Batı Balkanların da kalbi konumunda. Doğunun ve batının kültürü Neretva Nehri’nin turkuaz dalgalarında buluşarak bu zengin kentte bir araya gelmekte. Neretva Nehri üzerindeki Mostar Köprüsü dışında kentte Eski Çarşı, Türk evleri ile yaklaşık 400 yıl boyunca kentin başına taktığı bir taç konumundaki Mostar Merkez Camii görüp öğle yemeğinden sonra rotamızı Belgrad'a çevireceğiz. Uzun bir yolculuk ve sınır geçişi sonrası Belgrad'a ulaşacağız. Konaklama ve akşam yemeğimiz Belgrad'daki otelimizdedir.

 

3. Gün Belgrad - İstanbul Mayıs 2020

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında şehri keşfe çıkıyoruz. Belgrad Kalesini, Prens Mihael (Michael)

Anıtı, Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müzeyi de dışından görebileceğimiz Cumhuriyet Meydanı'na gidiyoruz. Buradan kısa bir yürüyüşle Belgrad’ın İstiklal Caddesi de diyebileceğimiz sadece yayaya açık Prens Mihael caddesine geçiyoruz. Burada caddenin hareketli ve romantik atmosferini serbest bir şekilde soluyarak tanımak için alışveriş ve dinlenme molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası panoramik (otobüsümüzden) gezimizde; 19. yüzyılda modern bir anlayışla inşa edilen ve adını Türklerce yapılan su terazisinden alan Terazije (Teraziye) semti, meşhur Moskova Oteli, Parlamento Binası, Belediye Meclisi (Eski Mahkeme) hala 1990 savaşının izlerini taşıyan Kneza Miloşa caddesi, lüks yerleşimleri ile Dedinje Bölgesi Mareşal Tito Anıtı, Kızıl Yıldız Futbol Stadyumu, Aziz Sava Katedrali önemli noktaları panaromik olarak göreceğiz.

Gezilerimizin ardından havalimanı transferimizi gerçekleştireceğiz. Uçuşumuz ile İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştireceğiz. İstanbul'a inişimiz sonrasında bizi bekleyen özel aracımız ile transferimizi gerçekleştireceğiz.

indir (36)
travel photography
Travel Business Explore - Bosnia and Herzegovina
Başçarşı
Belgrad_ Unsere Tipps für Serbiens aufregende Hauptstadt

Tur Ücreti
0000 €

Bonus, World ve Axess Kredi Kartlarına 6 Taksit imkanı
6 x 000 =0000 €

Dahil Olan Hizmetler:

 

İstanbul- Saraybosna, Belgrad - İst. Ekonomi sınıfı uçak bileti

Özel otobüslerle ulaşım

Profesyonel kokartlı Türkçe turist rehberliği hizmeti

Bölgede 3 öğle yemeği

Saraybosna'daki otelimizde 1 gece HB konaklama

Belgrad'daki otelmizde 1 gece HB konaklama

Otellerde 2 akşam yemeği

Otelerde 2 kahvaltı

Belirtilen tüm çevre gezileri

Belirtilen gezi noktaları, milli park ve ören yeri giriş ücretleri

Motifly zengin araç içi ikramları

Seyahat güvencesi paketi sigortası

 

Ekstralar:
 

Molalarda ve gezi esnasında yapılacak özel harcamalar

Yemeklerde alınacak içecekler ve ekstralar

logo-bb091e79-f5d6-423f-ac67-c540a003257f.png
images.png
bonus (1).png
bottom of page